Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

zdění, omítání, štukování, fasády, sádrokartony, rekonstrukce

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod Simek » úte 07. pro 2010 11:07:07

Toto řešení ( na dřevěný rošt ) já osobně nepodporuji. Setkal jsem se přesně s Vámi napsaným problémem a to praskání spár mezi deskami SDk díky " hýbání dřeva " v roštu.
Filip Šimek
rozpočty staveb
www.rozp.cz
Simek
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07. pro 2010 10:35:16

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod Radek Kislinger » pát 04. led 2013 17:31:22

Sádrokarton na dřevo montujeme běžně. Podmínka je suché dřevo. Přesto se nám stávalo , že některé spáry v podhledu praskaly i když byla použita samolepící bandáž a v příčných spojích skelná páska. Proto jsme do podhledů po prvním tmelení přídávali ještě skelnou pásku. Pracoval jsem v Americe u firmy, co stavěla dřevostavby. Používali jsme tam při montáži podhledů na dřevo i ocelovou konstrukci místo skelné bandáže pásku tuff tape na podélnou i příčnou hranu a pak jen finiška a v rozích silnější medium nebo original. Je tenká a pevná. Ani v příčnem spoji není po přetmelení vidět. Pásku teď používáme i tady.Dáváme ji pro sichr i na schodiště a koupelnách. Výrobce Straitflex.Dá se už koupit i u nás. Na netu ji seženete asi za 15kč metr. Ty rohové jsou o něco dražší, ale zase máte jistotu, že nic nepraská a nemusíte se piplat s akrylem. Něco podobného už dělá tuším i Rigips je ovšem dražší. Ale dá se použít i dva krát skelná páská, ale je to pracné.
Radek Kislinger
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. led 2013 15:52:23

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod m.sochorova » pon 07. led 2013 20:03:34

Dobrý den. Pásku straitflex nám firma dala na náš požadavek do všech rohů v přízemí. Do vnitřních takovou zelenou, na vnější rohy oranžovou. Kolem schodiště červenou. Zatím naprostá spokojenost, nikde nic neprasklo. Bohužel v horní patře máme v rozích jenom pružný tmel a na malbě jsou všude praskliny. Vymalováno zatím jen jednou. Chtěla jsem se vás p.Kislingere zeptat, zda se dá ten tmel v rozích nějak ostranit a dát všude dodatečně pásku straitflex. Jedná se o novostavbu a proto nám to dost vadí.
Děkuji za radu.
m.sochorova
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. led 2013 17:08:49

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod faris » čtv 30. led 2014 14:47:34

Select company by reference is the best one to advise you better than that, what with the company no longer met? We also choose company on the cutting core picked by reference.
faris
faris
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. led 2014 14:46:01

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod Johann Baumschlager » ned 23. úno 2014 13:06:13

Mrkněte na Ecotherm panel a to si můžete jako stavebnici postavit sám a za málo peněz.Taky tam kotvěj SDK na dřevo.
A ještě jedna věc,pokud jste z Prahy a okolí,využijte zajímavej poptávkovej server poptavky-stavebni.cz
Poptávky jsou samozřejmě zdarma,ale firmy jsou jenom z Prahy a okolí,takže odpadaj problémy s dopravou,
řešení případných nedodělků a reklamací.Najdete tam i ceníky stavebních prací,
takže než něco poptáte,můžete si spočítat,kolik to asi bude stát,tak aby jste nebyly následně překvapeni cenou víceprací. :D
Johann Baumschlager
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. led 2012 17:21:38

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod slavahrach » ned 23. úno 2014 15:42:30

Tak to má pan Baumy pravdu s tím poptávkovým portálem poptávky-stavebni.cz
A hlavně,obdržela jsem sice míň odpovědí,ale od ověřených řemeslníků.
Nemusela jsem se prohrabávat množstvím nabídek,které ani nebyly konkrétní.
Obdržela jsem rovnou cenovou kalkulaci.Maj tam takovou návodku-co je důležitý pro zpracování nabídky.
Vše proběhlo rychle,ani jsem se nestačila divit.
Příjemně mě překvapila i cena až o 30 % nižší,než jsem předpokládala.Mohu jen a jen doporučit. :lol:
slavahrach
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. úno 2014 15:41:10

Re: Sádrokarton na dřevěnou konstrukci

Příspěvekod pikta » ned 02. bře 2014 9:47:25

Když je dřevo řádně vyschnuté a sedlo si, neměl by být problém s praskáním..
pikta
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 20. úno 2014 9:20:44


Zpět na Zednické práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist